Zabawki drewniane

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka – co wybrać?

Zabawki drewniane są niezwykle popularne. Ciężko się temu dziwić – w końcu są trwałe, ekologiczne, kreatywne i po prostu ładne. Szeroki wybór produktów sprawia, że rodzice mogą wybrać coś ciekawego dla dzieci w każdym wieku, nawet dla tych, które skończyły 12 miesięcy. Jeśli nie wiesz, jakie zabawki drewniane sprawią radość tak małemu smykowi, to zapoznaj się z naszym artykułem.

Spis treści:

Jakie są zalety zabawek drewnianych?
Zabawki drewniane dla rocznego dziecka – propozycje
Jakie drewniane zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka warto wybrać?

Jakie są zalety zabawek drewnianych?

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka rozwijają wyobraźnię, co jest bardzo ważne. Bawiąc się prostymi przedmiotami, maluch wykazuje się kreatywnością. Zabawki z plastiku zapewniają mnóstwo bodźców – w końcu posiadają one przeważnie świecące i grające elementy. Proste rzeczy z drewna sprawiają, że dziecko skupia się, ale też jest przy tym aktywne – w końcu drewniane autka na ogół nie są zdalnie sterowane. Nie sposób również pominąć tego, że zabawki z drewna są po prostu ładne i wyróżniają się wyjątkową stylistyką. Staranne wykończenie, gładkie krawędzie i naturalny materiał sprawiają, że całość prezentuje się wyjątkowo. Wystarczy przejrzeć asortyment sklepu Nalori, by się o tym przekonać. Oferty poszczególnych producentów są dziś na tyle szerokie, że każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Dlaczego warto kupić drewniane zabawki dla rocznego dziecka?

 • rozwijają wyobraźnię
 • rozwijają zdolności manualne
 • uczą logicznego myślenia
 • ułatwiają koncentrację na jednej czynności
 • są bezpieczne dla dziecka
 • są wytrzymałe
 • są trwałe – mogą służyć kolejnym pokoleniom nawet kilku pokoleniom
 • są ekologiczne
 • są estetyczne

Zabawki drewniane dla rocznego dziecka – propozycje

Roczne maluchy lubią odkrywać nowe rzeczy, interesują się wszystkim dookoła, naśladują dorosłych. Upilnowanie ich bywa nieraz naprawdę trudne. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia bezpieczeństwa – wkładanie wszystkiego do buzi jest standardem. Zabawki dla takiego smyka muszą być przemyślane. Najlepiej sprawdzą się przedmioty wspomagające rozwój na wielu płaszczyznach. Producenci starają się przyciągać klientów, a na rynku można znaleźć naprawdę wszystko, jeśli chodzi o zabawki dla rocznego dziecka. Drewniane przedmioty mają tę przewagę nad innymi, że można co rusz wymyślać nowe sposoby zabawy nimi. Mało tego, są one bezpieczne – nie posiadają małych elementów, które można połknąć. Porządne zabawki z drewna są odpowiednio zabezpieczone, malowane ekologicznymi farbami, poddawane stosownej obróbce.

Na jakie zabawki dla rocznego dziecka warto zwrócić uwagę?

 • Klocki

Drewniane klocki są popularne od wieków. Inwestując w nie, możemy mieć pewność, że będą się nimi bawić kolejne pokolenia dzieci w rodzinie. Różne kształty klocków umożliwiają zbudowanie wyjątkowych budowli – im dłużej dziecko się będzie nimi bawić, tym ciekawsze staną się konstrukcje. Klocki są poddawane odpowiedniej obróbce i są bezpieczne dla malucha. Dzisiaj można wybierać zestawy w różnej kolorystyce – począwszy od niezwykle intensywnej, poprzez stonowaną, pastelową, a skończywszy na barwach typowo dziewczęcych lub chłopięcych. Kupując drewniane klocki, mamy pewność, że wkrótce staną się one ulubioną zabawką dziecka.

 • Drewniane przekładanki

Drewniane przekładanki, czy też labirynty to prawdziwy hit. Pozwalają one rozwijać maluchom zdolności manualne i nie tylko. Dzieci łatwo uczą się kolorów i kształtów, a przekładanie koralików przez cały tor jest prawdziwą frajdą.

 • Drewniane autka, pociągi, tory

Wbrew pozorom, autka, pociągi i tory to drewniane zabawki dla rocznego dziecka, które zainteresują nie tylko chłopców, ale i dziewczynki. Takie przedmioty dają wiele możliwości zabawy. Samo składanie torów jest niesamowitą frajdą. Mało tego, wymagają od dziecka nie tylko siedzenia w miejscu, ale i ruchu.

 • Drewniana wieża

Klasyczna drewniana wieża to kultowa zabawka, znana od pokoleń. Składa się ona z patyka na podstawce oraz z kolorowych kółek o różnych średnicach. Oczywiście wszystkie elementy są wykonane z drewna. Zabawa polega na ułożeniu obręczy od największej do najmniejszej.

 • Drewniane pchacze

Popularne chodziki lub pchacze pomagają dziecku ćwiczyć umiejętność chodzenia, łapania równowagi. Rozwój zdolności motorycznych jest w tym wieku szczególnie ważny.

Jakie drewniane zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka warto wybrać?

Roczne dziecko nabywa mnóstwo umiejętności. Warto stymulować rozwój. Zabawki edukacyjne z drewna będą do tego celu odpowiednie. Umożliwiają one eksperymentowanie, sprawdzenie różnych faktów, naśladowanie czynności wykonywanych przez dorosłych. Nad jakimi propozycjami warto się zatem zastanowić?

 • Sorter

Sorter to jedna z pierwszych zabawek edukacyjnych dla dzieci. Dzięki niej pociecha uczy się rozróżniać kształty i skupia się. Dopasowanie klocków do otworów może być sporym wyzwaniem dla rocznego dziecka, niemniej na pewno sprawi też dużą frajdę. Dzisiaj mamy do wyboru mnóstwo przedmiotów tego rodzaju, zarówno bardziej skomplikowanych, jak i podstawowych.

 • Wbijanki

Wbijanka to zabawka, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Po pierwsze będzie mógł on wyładować energię. Po drugie nabywa nowych umiejętności manualnych, ćwiczy zręczność. Po trzecie naśladuje czynności wykonywane przez dorosłych. Stelaż z otworami, klocki i młoteczek zafascynują każdego rocznego malucha.

 • Układanki

Drewniane układanki to świetna zabawka edukacyjna. Rodzice mogą wybierać spośród zwierzątek, autek, figur geometrycznych. Zadaniem malucha jest dopasowanie kształtów do odpowiednich otworów. Na pewno zabierze się do tego bardzo szybko!

Podsumowanie

Zabawki drewniane są ponadczasowe i uniwersalne. Od zawsze zapewniały dzieciom sporą frajdę. Dzięki temu, że rzeczy z drewna są trwałe i wytrzymałe, to będą długo służyć. Dzisiaj producenci proponują naprawdę szeroki asortyment zabawek wykonanych z drewna i to dla dzieci w różnym wieku. Każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego bez względu na to, na jakim etapie rozwoju jest jego pociecha.