zabawka edukacyjna

Jakie zabawki edukacyjne wybrać?

Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, z czego coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę i właśnie tym kieruje się, wybierając zabawki nawet dla najmniejszych pociech. Zabawki edukacyjne wspierają rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Dzisiaj nie brakuje ich w sklepach, a wprost przeciwnie. Nie wszystkie są jednak warte uwagi. Przed zakupem należy przemyśleć, czy na pewno dana rzecz się sprawdzi i będzie odpowiednia również pod kątem wieku smyka. W artykule przedstawiamy następujące porady:

Spis treści:

Jak wybierać zabawki dydaktyczne dla dzieci?
Zabawki edukacyjne dla przedszkolaków, niemowląt i noworodków – propozycje
Zabawki edukacyjne – dlaczego warto?

Jak wybierać zabawki dydaktyczne dla dzieci?

Zabawki edukacyjne zyskują coraz większą popularność, dlatego też rodzice chętniej się nim przyglądają i decydują się ich zakup. Stanowią one ciekawą alternatywę względem wszystkich interaktywnych produktów, których w sklepach nie brakuje. Co prawda różnego rodzaju światła, odgłosy i dźwięki są kuszące dla najmłodszych, ale nie wymagają od nich szczególnego zaangażowania. Tymczasem zabaweczki dla dzieci o walorach edukacyjnych nigdy się nie nudzą, uczą czegoś nowego, stymulują rozwój. Poza tym, kiedy pociecha np. ułoży układankę edukacyjną, to po prostu jest zadowolona, że udało się jej wykonać zadanie. Co ważne, nie będzie ona narażona na nadmiar bodźców, co jest dzisiaj niestety powszechne, jeśli chodzi o większość zabawek dostępnych w sklepach.

Wybierając zabawki techniczne dla dzieci, czy też inny rodzaj przedmiotów o walorach edukacyjnych, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Istotna jest przede wszystkim marka. Na rynku działa mnóstwo firm, tymczasem kwestie materiałów i bezpieczeństwa przedstawiają się różnie. Kupując zabawki edukacyjne w Nalori, każdy rodzic ma pewność co do jakości wykonania i tego, że inwestuje się w sprawdzony asortyment.

Oczywiście wybierając zabawkę edukacyjną, uwagę zwrócić należy także na jej funkcje dydaktyczne. Obecnie można znaleźć produkty, które pomagają nabyć określonych umiejętności. Należy zaznaczyć, że zabawka spełni swoje funkcje edukacyjne tylko wtedy, gdy będzie dostosowana do wieku dziecka. Jak wiadomo, zabawki rozwojowe dla niemowląt są inne niż zabawki edukacyjne dla przedszkolaka.

Oferta zabawek edukacyjnych w sklepie Nalori jest bardzo szeroka. Żaden rodzic nie powinien mieć problemu z wyborem czegoś idealnego, bez względu na to, ile lat ma jego pociecha. Oczywiście nie może to być przypadkowa rzecz, a taka, która zaciekawi malucha.

Zabawki edukacyjne dla przedszkolaków, niemowląt i noworodków – propozycje

Zabawki edukacyjne różnią się od siebie pod wieloma względami. Można je podzielić nie tylko ze względu na wiek dziecka, ale także i umiejętności, jakie mają u pociechy rozwijać.

  • zabawki edukacyjne dla noworodka i niemowlaka

Wśród wielu różnorodnych propozycji dla noworodków na pierwszy plan wybijają się maty edukacyjne, które świetnie sprawdzają się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Mogą one z powodzeniem zastępować kocyk – pociecha będzie miała zapewnione ciepło, a przy tym nie będzie się nudzić. Takie zabawki edukacyjne dla maluszka mają doczepiane różne grzechotki, małe zawieszki o ciekawych fakturach. Zainteresują one nawet najbardziej ruchliwą pociechę, a rodzice będą mieli chwilę przerwy. Doczepiane dodatki pozwalają rozwijać zdolności sensoryczne. Jeśli chodzi o inne zabawki edukacyjne dla najmłodszych, to warto zakupić maskotki z szeleszczącymi elementami, kostki edukacyjne, czy też książeczki, które stymulują wzrok.

Dla niemowlaków można już zakupić drewniane wieże lub piramidy, które uczą rozpoznawać wielkość, a przy okazji zmuszają do myślenia i kombinowania.

  • zabawki edukacyjne dla dziecka rocznego

Niezwykle popularną zabawką edukacyjną dla rocznego dziecka jest stolik edukacyjny lub drewniany pchacz. Taki elementy to połączenie zabawy i nauki, a przy tym ćwiczenie koordynacji ruchowej. Maluchy mogą rozpoznawać dźwięki, literki, odgłosy, a także sortować poszczególne elementy. Kolorowe części na pewno zainteresują i zmobilizują go małego wysiłku.

Dla rocznego dziecka dobrym pomysłem są również sortery. Uczą one rozpoznawać kształty i dopasowywać poszczególne elementy. Warto też zakupić klocki drewniane. Jest to przykład idealnej zabawki dla chłopczyków, jak i dla dziewczynek. Pobudzają one kreatywność, wyobraźnię, pozwalają na stworzenie dowolnych konstrukcji, uczą myślenia przestrzennego i nigdy się nie nudzą.

  • zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

W Nalori sprzedajemy asortyment dostosowany do pociech w różnych wieku. Rodzice, sięgając po takie produkty, na pewno zachęcą dziecko do aktywności. Istotne jest to, by zabawki dobierać do umiejętności dziecka. Dla smyków w wieku przedszkolnym świetną propozycją będą układanki edukacyjne, czy też drewniany zegar. Klocki to idealne propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Uczą one pierwszych liter i cyfr. Takie przedmioty zachwycą każdego przedszkolaka zarówno pod względem wyglądu, jak i pod kątem rozrywki. Podobnie jak gry edukacyjne, które pozwalają ćwiczyć pamięć. Warto podkreślić, że przedszkolaki chętnie będą sięgać po nieco bardziej skomplikowane i zaawansowane przedmioty. Na tym etapie rozwój dziecka i nauka są bardzo ważne. Zabawki kreatywne, zabawki zrobione przez dzieci (np. składany domek), gry edukacyjne – to tylko część uniwersalnych propozycji.

Zabawki edukacyjne – dlaczego warto?

Zabawki edukacyjne wspierają w wielu aspektach rozwój pociechy i to od pierwszych miesięcy życia. Co więcej, nigdy się one nie nudzą i budzą nieustannie zainteresowanie. Takie przedmioty umożliwiają zdobywanie umiejętności oraz ich ćwiczenie. Wadą wielu zabawek jest dzisiaj to, że sięgając po nie, maluch ma zapewniony nadmiar bodźców. W efekcie zachwyt trwa chwilę, a po jakimś czasie przedmiot jest odkładany. Chcąc sprawić prezent, warto poszukać czegoś innego, co przetrwa długi czas, a przy tym będzie nieustannie w użyciu.

Zabawki edukacyjne oferowane przez Nalori są wyjątkowe. Starannie je selekcjonujemy w taki sposób, by każdy rodzic mógł wybrać coś idealnego dla swojej pociechy. Pokazujemy, że nawet w przypadku bardzo małych dzieci możliwa jest nauka poprzez zabawę.