Zabawki z drewna dla dziewczynek

Popularne zabawki z drewna dla dziewczynek

Zabawki drewniane są popularne od dawna. Obecnie są jednymi z najczęściej wybieranych. W przeciwieństwie do plastikowych są bezpieczne, trwałe, ekologiczne i pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Również ich stylistyka po prostu zachwyca. Drewno jako naturalny surowiec przetrwa długie lata. Dzięki temu zabawki z drewna można schować w piwnicy, czy na strychu – będą one służyć kolejnym pokoleniom. Producenci nieustannie poszerzają swoją ofertę i z całej masy zabawek można znaleźć zarówno propozycje dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Jeśli zastanawiasz się, jakie drewniane zabawki dla dziewczynek warto kupić, to zapoznaj się z naszym artykułem.

Spis treści:

Jakie są zalety zabawek drewnianych?
Dlaczego warto kupić zabawki z drewna dla dziewczynki?
Zabawki drewniane dla dziewczynek – propozycje

Jakie są zalety zabawek drewnianych?

Drewniane zabawki dla dziewczynki to wbrew pozorom nie tylko klocki. Dzisiaj opcji jest znacznie więcej. W świecie, w którym jest tyle plastiku dookoła, warto zwrócić uwagę na coś innego. Mimo tego, że zabawki z plastiku zapewniają mnóstwo bodźców, to wcale nie są wytrzymałe, a ich jakość jest marna w porównaniu do cen, jakie osiągają. Mnóstwo światełek i dźwięków podoba się nie tylko najmłodszym pociechom, ale elementy te szybko się psują.

Tymczasem proste zabawki z drewna są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dziecko ma mnóstwo możliwości wymyślania coraz to ciekawszych zabaw, zatem musi się wysilić i uruchomić wyobraźnię. Prócz tego skupia się na jednej czynności. Akcesoria drewniane wyróżniają się swym wyglądem. Są po prostu ładne i solidne. Gładka, starannie pomalowana powierzchnia, brak ostrych krawędzi zapewniają bezpieczeństwo. Jeśli myślisz, że domki dla lalek, wózki, instrumenty i akcesoria kuchenne muszą być wykonane z plastiku, to się mylisz. Wystarczy zapoznać się z asortymentem sklepu Nalori, by się o tym przekonać. Drewniane zabawki dla dziewczynek są atrakcyjniejsze niż plastikowe – sprawdź już teraz!

Dlaczego warto kupić zabawki z drewna dla dziewczynki?

 • są kreatywne
 • poszerzają wyobraźnię
 • rozwijają zdolności manualne
 • uczą koncentracji
 • są bezpiecznie
 • są trwałe
 • są ekologiczne
 • charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem

Zabawki drewniane dla dziewczynek – propozycje

W sklepach możemy znaleźć zarówno zabawki uniwersalne, jak i typowe dla chłopców lub dziewczynek. Niemalże każda dziewczynka lubi odkrywać nowe rzeczy, interesuje się naśladowaniem dorosłych – stąd tak ogromna popularność zabawkowych kuchenek, akcesoriów kuchennych, filiżanek, owoców itp. Wózek i domek dla lalek to prawdziwe marzenie dziewczynek. Nie zmienia się to od lat. Plastikowe wózki i domki dla lalek nie są trwałe, łatwo się psują, a ich jakość i stylistyka pozostawiają wiele do życzenia. Stąd też tak wielu rodziców szuka drewnianych przedmiotów. Producenci starają się przyciągać uwagę klientów różnymi przedmiotami. Posiadają one tę przewagę nad innymi, że są wytrzymałe, bezpieczne i starannie wykonane. Zapoznaj się z poniższymi propozycjami.

 • Klocki

Drewniane klocki to zabawka, która cieszy się popularnością od wieków. W wielu domach znajdują się klocki, które pamiętają dawne czasy. Kupując taką zabawkę, mamy gwarancję, że jest ona praktycznie niezniszczalna i za wiele lat będzie ona wciąż atrakcyjna. Dzisiaj bezproblemowo możemy zakupić drewniane klocki dla dziewczynek. Czym się one wyróżniają? Przede wszystkim kolorystyką. Zestawy dziewczęce są na ogół barwione pastelowymi farbami, różami. Nieraz ozdabia się je wzorami. Klocki mają rozmaite kształty – nie tylko sześcianów i prostopadłościanów. Różne łuki, walce, ostrosłupy i inne figury sprawiają, że można tworzyć wyjątkowe budowle i non stop je powiększać. Rodzice mogą dokupywać kolejne zestawy.

Niektóre dziewczynki wręcz uwielbiają klocki drewniane. Zabawki tego rodzaju są niezwykle kreatywne i rozwijają wyobraźnię. Rodzice mają dziś szeroki wybór klocków drewnianych. Dostępne są zarówno te najprostsze z obrazkami – idealne dla najmłodszych dziewczynek, jak i skomplikowane zestawy ze sklejki drewnianej, które wymaga już pewnych umiejętności. Sporą popularnością cieszą się dodatki do klocków, a więc np. drewniane zwierzątka. Asortyment klocków jest naprawdę ogromny – sprawdź, jakie przygotował nasz sklep Nalori.

 • Kuchnie dla dziewczynek i akcesoria kuchenne

Drewniana kuchnia to marzenie każdej dziewczynki. Plastikowych modeli nie brakuje w sklepach od wielu lat. Dzisiaj rodzice mają alternatywę. Drewniane kuchnie dla dziewczynki są dopracowane w każdym calu i zachwycają od pierwszego spojrzenia. Dają one nieskończenie wiele możliwości zabawy. Rodzice mogą również zakupić drewniane owoce, do krojenia, drewniane patery z ciastkami i nie tylko. Dla pociech, które lubią zabawę w sklep, ciekawymi propozycjami są akcesoria takie, jak waga, czy kasa. Dzisiaj producenci oferują naprawdę mnóstwo drewnianych zabawek, które odzwierciedlają prawdziwe przedmioty. Asortyment w tym zakresie jest rozbudowany. Takie zabawki mają również zaletę, że uczą codziennych czynności i pozwalają rozwijać zdolności manualne.

 • Domek dla lalek z drewna

Drewniany domek dla lalek daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o zabawę. Dziewczynki mogą meblować każde pomieszczenie, a dodatkowe akcesoria stanowią dodatkową atrakcję. Domki dla lalek wykonane z drewna przetrwają wieki. Naturalne materiały, przemyślana konstrukcja i wielkość zachwyci każdą pociechę. Zakup domku to nieskończone możliwości w zakresie zabawy. Co ważne, dziewczynka domkiem będzie się równie dobrze bawiła sama, jak i z koleżankami. Taka zabawka nigdy się nie starzeje. W przeciwieństwie do domków wykonanych z plastiku drewniane modele są praktycznie niezniszczalne i wyróżniają się pod kątem stylistyki.

 • Instrumenty muzyczne

Dziewczynki uwielbiają instrumenty muzyczne. Plastikowe zabawki tego rodzaju mają to do siebie, że bardzo szybko się niszczą. Nieraz dziecko nie zdąży się nacieszyć zabawkę, a ta już jest uszkodzona. Właśnie dlatego warto przejrzeć, jakie drewniane instrumenty muzyczne znajdują się w ofercie Nalori. Proponujemy szereg ciekawych propozycji. Drewniane gitary, cymbałki, flety, bębenki, a nawet harmonijki ustne to drobiazgi warte uwagi, jeśli szukamy czegoś na prezent. Na pewno nieprędko się znudzą dziecku. Instrumenty muzyczne rozwijają też kreatywność – jest to cecha, która w przyszłości procentuje.

 • Drewniane sortery, układanki i puzzle

Spośród różnych drewnianych zabawek dla dziewczynek, warto zwrócić uwagę na asortyment typu sortery, układanki i puzzle. Zabawki te mają walory edukacyjne. Można wybierać spośród modeli dla najmniejszych dziewczynek, jak i starszych. Dopasowanie kształtów do odpowiednich otworów kształtuje zdolności manualne, ale też wykształca w dziecku umiejętność skupienia się. Drewniane puzzle mają taką przewagę nad tradycyjnymi, że przetrwają one długie lata i zawsze będzie można do nich wrócić. Dzisiaj mamy do wyboru mnóstwo przedmiotów tego rodzaju, zarówno bardziej skomplikowanych, jak i podstawowych.

Podsumowanie

Zabawki drewniane dla dziewczynek różnią się na tle plastikowych przedmiotów przede wszystkim jakością, stylistyką oraz tym, że są ponadczasowe. Ich ogromną zaletą jest również to, że nieprędko się znudzą. Drewniane domki dla lalek, czy też kuchenki to marzenie każdej dziewczynki. Takie zabawki zapewnią mnóstwo frajdy. Dzięki temu, że każda zabawka z drewna jest wytrzymała i trwała, to przetrwa ona wieki i nadal będzie dobrze wyglądać. W Nalori znajdziesz oryginalne propozycje drewnianych zabawek dla dziewczynek – Twoje dziecko będzie zachwycone takimi prezentami.